Video: Nálet amerických bombardérů B-2 na ISIS v Libyi

Video: Nálet amerických bombardérů B-2 na ISIS v Libyi
Autor: US Air Force|Popisek: B-2 tankovaly ve vzduchu
20 / 01 / 2017, 23:15

Nálet dvou bombardérů B-2 Spirit a ozbrojených dronů zabil minimálně 80 bojovníků ISIS, jižně od pobřežního libyjského města Syrta.

Nálet se odehrál 18. ledna a útok provedly stroje B-2 ze základny Whiteman AFB. Cíle v Libyi byly zasaženy 108 kusy precizně naváděné munice. Po strojích B-2 udeřil ozbrojený dron (podle jedné z verzí MQ-9 Reaper, podle jiné MQ-1 Predator), který vyčistil prostor od prchajících bojovníků Daesh střelami AGM-114 Hellfire.

"Ve spojení s libyjskou vládou, americká armáda provedla přesné nálety ve středu večer a zničila dva tábory ISIS 45 kilometrů jihozápadně od Syrty," řekl tiskový mluvčí Pentagonu Peter Cook.

170117-F-PD075-013

Náletu se zúčastnily 3 stroje s volacími znaky CLIP11 (93-1087), CLIP12 (89-0129), a CLIP13 (82-1068), z nichž jeden byl záložním letadlem a samotného útoku se nezúčastnil.

Během operace čekalo na bombardéry celkem 30 tankerů KC-135 a KC-10, které umožnily 30 hodin trvající nonstop misi.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace