VIDEO: Německá armáda testuje novou verzi kulometu MG4

VIDEO: Německá armáda testuje novou verzi kulometu MG4
Autor: Maxmilian Schulz, Bundeswehr|Popisek: MG4 A3
09 / 06 / 2020, 14:00

Nová verze kulometu MG4 s označením A3 prochází nyní testy Bundeswehru.

Za novou verzí zbraně stojí známá zbrojovka Heckler & Koch. Kulomet nyní zkouší 26. výsadková brigáda ze Zweibrückenu, která byla tímto úkolem pověřena. Po zhruba měsíčním testování bylo vystřeleno přibližně 7 000 nábojů. Nyní probíhá vyhodnocování testů provedených 26. výsadkovou brigádou. 

                              

                                                                     Video: YouTube

Nová verze kulometu o hmotnosti 8,6 kg nabízí armádě kombinaci osvědčeného standardu a nejnovějšího technologického pokroku - velmi malý zpětný ráz, přesnost, vysokou bojovou efektivitu, snadnou ovladatelnost či optimální rychlost palby. Zbraň byla osazena i novým zaměřovačem 4x30.

Kulomety MG se vždy vyznačovaly vysokou přesností, spolehlivostí a kadencí. Lze předpokládat, že modernizace představí zbraň světového formátu. Do diskuse ovšem je, jak to formulovali Američané ve válce ve Vietnamu - M16 je přesnější než AK-47, ale vycvičit vojáka v ovládání AK-47 je o týden kratší než u M16. Snad tedy nový MG bude na nejlepší úrovni výkonnosti a zároveň snadné obslužnosti.

Pokud nová verze kulometu projde zdárně testy, mají být zbraně Bundeswehru dodány příští rok.


Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace