VIDEO: neskutečné manévry ruského stroje Su-57 na MAKS 2019

VIDEO: neskutečné manévry ruského stroje Su-57 na MAKS 2019
Popisek: Su-57
08 / 09 / 2019, 12:00

Su-57 je ruský víceúčelový stíhací letoun páté generace s technologií stealth, který sice nedosahuje kvalit F-22 jako celku a o jeho neviditelnosti se dá také pochybovat, ale umí úžasně manévrovat, což předvedl testovací pilot společnosti Suchoj na letošní letecké výstavě MAKS.

Sergey Bogdan, hlavní zkušební pilot společnosti Suchoj a hrdina Ruské federace, předvedl ohromující letové výkony ruského stíhacího letounu Su-57 během letecké výstavy MAKS 2019 31. srpna na letišti Zhukovskiy. Podle ruských zbrojních marketérů se jedná o značně obratnější stroj, než je americká F-22 nebo F-35, ale tato silná prohlášení ruské strany kazí jen fakt, že T-50 dosud není v sériové výrobě.

 


Na ruské straně existuje mnoho problémů a tím největším je nedostatek peněz. Rusko se tvrdě snažilo získat jako prvního zákazníka bohatou Indii, která má tradici v používání ruských strojů, ale obchody s Indií jsou zcela nevyzpytatelné. Tendry se vypisují a zase ruší, nikdo neví, co si ministerstvo obrany Indie vymyslí další den. Navíc indická generalita kritizovala řemeslné provedení stroje a nespolehlivost motorů Suchoje.

Navíc podle zpráv z loňského roku letecké síly Indie formálně požádaly o utajované informace k F-35A a indické letectvo může potencionálně koupit až 126 amerických strojů, což by programu Su-57 rozhodně nepomohlo.

 

Ruský "showplane" se ukázal v únoru 2018 i na bojišti v Sýrii, aby vylepšil publicitu tohoto stroje.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace