Video: Neskutečné záběry CH-47 Chinook americké Národní gardy zachraňující horolezce

Video: Neskutečné záběry CH-47 Chinook americké Národní gardy zachraňující horolezce
Autor: YouTube|Popisek: CH-47 visí na svahu
17 / 07 / 2018, 09:00

Potřetí za čtyři týdny se podílel vojenský stroj USA na záchraně civilisty v životu ohrožující situaci. Tentokrát to bylo ve Spojených státech a incident byl záchranou 27letého muže z hory Mt.Hood v Oregonu.

Dva vrtulníky včetně helikoptéry CH-47 Chinook, které se nacházely na letišti Oregon Air National Guard, zareagovaly v pátek 13. července 2018 v 14:30 na naléhavý telefoní hovor na číslo 911 z hory vysoké 3 426 metrů. Jedním ze strojů v oblasti byl jednorotorový UH-60 Blackhawk, vzhledem k nadmořské výšce více než 3 000 metrů nad mořem byl ale pro záchranu použit větší dvourotorový CH-47D Chinook.

psali jsme: Ozbrojené monstrum ACH-47A Chinook

CH-47D patřil k 168. leteckému pluku se sídlem v Pendeltonu v Oregonu a provedl takzvaný manévr " Pinnacle Landing", často viděný v oblastech, jako je Irák nebo Afghánistán.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace