VIDEO: Nové lehké průzkumné vozidlo Supacat LRV 600 je odlehčeným ,,teréňákem" pro speciální síly

VIDEO: Nové lehké průzkumné vozidlo Supacat LRV 600 je odlehčeným ,,teréňákem&quote; pro speciální síly
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: LRV 600
12 / 11 / 2017, 11:45

Na mezinárodním veletrhu obranné techniky DSEI v Londýně v září se představilo lehké průzkumné vozidlo Supacat LRV 600.

LRV 600 je lehké průzkumné vozidlo určené pro rychlý zásah, které bylo vyvinuté společností Supacat, a které splňuje požadavky a nároky zvláštních jednotek. Vozidlo má být k dispozici  americkým speciálním jednotkám (SOF), bude sloužit k průzkumu a také ochraně hranic. Mezi jeho hlavní přednosti patří dobrá manévrovatelnost ve vysoké rychlosti v drsných či složitějších terénech.

psali jsme:  TITUS - mobilní ochránce pro ochránce

Vozidlo vychází konstrukčně z podvozku Land Roveru Discovery. Odlehčený LRV 600 nabízí unikátní flexibilitu, která se může operativně změnit na platformu 4×4 či 6×6 podle povahy mise a požadavků na ni kladené. Vozidlo je 5,65 metrů dlouhé, ale může být tredukováno na 5,5 metru, pokud je potřeba. Šířka LRV 600 je 1,83 metru a výška 1,8 metru.

Osádku vozidlo tvoří 4 muži. Maximální náklad činí 2 350 kg, který je o polovinu vyšší než u vozidla LRV 400. Nejnovější vozidlo společnosti Supacat je vybaveno infračervenenými světly, špičkovými kompasy, plachtovou střechou, předními i zadními infračervenými kamerami, oddělitelným polykarbonátovým čelním sklem a vlečným hákem.

Co se týče zbraňových systémů, může být vozidlo vybaveno laserově naváděným raketometem Fletcher, schopným  operovat na  vzdálenost 6.5 km. Vozidlo lze osadit i dýmovými granáty na přední a zadní části vozidla. LRV 600 lze také kromě toho vybavit účinnou ochranou proti balistickým hrozbám.

psali jsme: XM-808 Lockheed Twister: obrněné vozidlo s kloubem

Pohonnou jednotku tvoří turbodieselový motor V6 3.0. Ten může vyvinout maximální sílu 256 BHP (brake horse power). Maximální točivý moment je 600 Nm. Maximální rychlost vozidla činí potom 180 km/h. Operační dosah LRV 600 je 800 kilometrů. 

Vozidlo je možnopřepravovat vojenskými letadly či vrtulníky včetně amerického transportního vrtulníku Beoing CH-47 Chinook.

 

Zdroj: army-technology.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.