VIDEO: Nový bezpilotní vzdušný tanker od Boeingu podstupuje pvní testy

VIDEO: Nový bezpilotní vzdušný tanker od Boeingu podstupuje pvní testy
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: MQ-25 Stingray
16 / 03 / 2018, 09:00

Společnost Boeing začala s prvními testy prototypu vzdušného tankeru MQ-25 Stingray.

Boeing představil svůj prototyp, který bude primárně pomáhat doplňovat palivo americkým stíhačkám startujícím z letadlových lodí, minulý rok v prosinci.

psali jsme: Nový ruský vzdušný tanker Il-78M-90A absolvoval svůj první let

Úkolem bezpilotního vzdušného tankeru bude primárně doplňovat palivo americkým stíhačkám startujícím z letadlových lodí. Strojům jako je F/A-18E/F Super Hornet či F-35C Joint Strike Fighter se tak má díky novému  tankeru znatelně prodloužit operační dosah. 

Požadavkem US Navy je, aby stroj byl schopen přečerpat 14 000 liber paliva americkým stíhačům ve vzdálenosti 500 námořních mil od letadlové lodi. 

Nyní začal Boeing se sérií testů, které začaly na zemi v americkém St. Louis. Toto místo Boeing přizpůsobil tomu, aby mohl provést komplexní zkoušky vzdušného tankeru. Zatím není jasné, jak dlouho testy potrvají, dá se ale předpokládat, že to bude několik měsíců.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.