VIDEO: Nový čínský dron z kompozitního materiálu Wing Loong I-D absolvoval první let

VIDEO: Nový čínský dron z kompozitního materiálu Wing Loong I-D absolvoval první let
Autor: Aamanatullah (CC BY 2.0)|Popisek: Wing Loong
26 / 12 / 2018, 16:00

Čína představila svůj nový víceúčelový dron nazvaný Wing Loong I-D, ze jehož vývojem stojí společnost Chengdu Aircraft Design Institute, divize firmy Aviation Industry Corporation of China (AVIC), která se specializuje na výrobu letadel i dronů.

Wing Loong I-D absolvoval svůj první let 23. prosince, a let trval 30 minut, informoval server flightglobal.com. Stroj  technologicky vychází z dronu Wing Loong I.

                                

Charakteristické na něm je, že je složen z kompozitních materiálů. Dron s výkonným motorem bude určen k průzkumným i bojovým misím, využití najde při ostraze hranic, protiteroristických úkolech či při monitorování přírodních katastrof.

psali jsme: Čína představila svého ,,létajícího obra". AG600 je největším obojživelným letadlem na světě

Ve vzduchu může podle výrobce vydržet 35 hodin, může nést 10 typů raket či bomb a je schopen přepravovat náklad až do 400 kg. Nový dron bude určen především pro export.


Zdroj: flightglobal.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace