VIDEO: Nový americký stíhač F-21 pro Indii je připraven

VIDEO: Nový americký stíhač F-21 pro Indii je připraven
Autor: screenshot Youtube|Popisek: F-21
21 / 02 / 2019, 09:00

Lockheed Martin ve středu představil nový víceúčelový stíhací letoun F-21, který je určen pro indické letectvo, jež v současné době poptává 114 víceúčelových letounů v rámci programu MMRCA 2.0 za více než 15 miliard dolarů.

Na aerosalonu Aero India 2019 mohli návštěvníci vidět nový stíhač F-21, za jehož vývojem stojí firma Lockheed Martin. Stíhací letoun, který vychází ze stroje F-16 Block 70, je speciálně upraven pro Indii, kde ho chce Lockheed vyrábět  ve spolupráci s místní společností Tata Advanced Systems.

                                         

O technických parametrech F-21 však zatím nevíme prakticky nic a není ještě známo, kdy Lockheed zveřejní technické a jiné informace o stíhači.

Lockheed Martin ve svém prohlášení uvedl, že F-21 ,,posílí cestu Indie k moderním vzdušným silám v budoucnu" a zároveň akceleruje americko-indickou spolupráci v pokročilých technologiích.

Indie se poohlíží v současné době po novém stíhači v rámci programu MMRCA 2.0 v hodnotě přes 15 miliard dolarů a pokud Lockheed zvítězí, indické vzdušné síly mají dostat celkem 114 víceúčelových letounů. S Lockheedem soutěží ještě například Boeing s letounem F/A-18 Hornet, Saab nabízí svůj letoun JAS-39 Gripen, francouzská společnost Dassault stroj Rafale, ve hře je i Eurofighter Typhoon.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace