Video: Oficiální video nového stíhače 4++ generace Mig-35

Video: Oficiální video nového stíhače 4++ generace Mig-35
Autor: UAC|Popisek: Mig-35
27 / 01 / 2017, 23:00

Stíhač 4++ generace Mig-35 v kódu NATO Fulcrum-F vychází z osvědčené řady Mig-29M a Mig-29K a využívá nejnovějších dostupných technologií.

Mig-35 je pokročilý derivát originálního Mig-29, kdy trup stroje je podobný, ale uvnitř jsou zcela nové komponenty, stroj je lehčí, má větší kapacitu nádrží, efektivnější motory s možností vektorování. Navíc je vyvíjena jak jednomístná, tak dvoumístná verze stroje, která bude mít stejné tvary, aby se maximalizovalo použití co nejvíce stejných prvků.

Psali jsme: Ruský expert: Čínský stíhač J-20 je kopií našeho Migu 1.44

Nejdůležitější na novém stroji je, že bude mít kompletně novou avioniku včetně nového AESA radaru Zhuk-MA, schopného zachytit cíl velikosti stíhače na 85 námořních mil daleko. Další důležitou komponentou je unikátní optický zaměřovací systém (OLS), což je pasivní elektro-optický senzor, který funguje jak ve viditelném, tak v infračerveném spektru. Navíc bude Mig-35 vybaven i sadou pro elektronický boj.

Rusové věří, že OLS jim umožní detekovat letadla páté generace jako je F-22 nebo F-35. Možná by neměli zapomínat ani na svého silného souseda Čínu, která úspěšně vyvíjí vlastní letadla 5. generace.

Technické údaje:

Posádka: 2
Rozpětí: 15 m
Délka: 19 m
Výška: 6 m
Hmotnost prázdného stroje: 15 000
Vzletová hmotnost: 22 700 kg
Motor: 2x Klimov RD-33N
Tah motoru: 81,4 kN
Max.rychlost: 2 450 km/h
Dostup: 18 900 m
Dolet: 4 000 km
Výzbroj: 1× 30mm kanón, 5 000 kg podvěšené raketové nebo pumové výzbroje na deseti závěsnících

Zdroj: The National InterestUAC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace