VIDEO: Oheň ničí jedinou ruskou letadlovou loď Admiral Kuzněcov

VIDEO: Oheň ničí jedinou ruskou letadlovou loď Admiral Kuzněcov
Popisek: Kuzněcov v doku
12 / 12 / 2019, 19:30

Abychom byli přesní, jedná se o hořící letadlový křižník, což ale nemění nic na faktu, že jediná ruská loď schopná nést letouny má velký problém.

Mezi ruskými námořníky se prý traduje pořekadlo "když se budeš chovat špatně, budeš poslán na Kuzněcov". Po dnešní události v Murmansku je možné, že si budou muset najít jinou loď, kterou budou svým kolegům hrozit.

Dnes ráno vypukl na jediné letadlové lodi Ruské federace požár a zprávy během dne se neustále horšily. Požár se rozšířil z původních asi 120 m2 na 600 m2 okolo 14. hodiny odpoledne a loď kotvící v přístavu byla zahalena oblaky kouře z hořícího paliva. Došlo ke zranění asi 10 lidí a 3 osoby jsou pohřešovány.

Nejnemocnější válečná loď světa nehoří poprvé, v lednu roku 2007 byl na lodi menší požár během cvičení ve Středozemním moři, kdy zahynul jeden námořník.

Na konci roku 2016 došlo při přistávání na letadlové lodi k havárii letounu Su-33, předtím se zřítil i stroj MiG-29K. Minulý rok došlo k další vážné nehodě, když se největší plovoucí suchý dok PD-50, kde se loď opravovala, úplně potopil. Přitom se zřítily dva 70tunové jeřáby, přičemž pád jednoho z nich poškodil vzletovou palubu letadlové lodi a při nehodě dokonce hrozilo potopení Kuzněcova.

A dnes se ruskému námořnictvu opravdu daří, kromě hořícího Kuzněcova se potopila ponorka třídy Kilo B-260 během tažení k sešrotování.

Zdroj: Twitter, TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace