Video: Ozbrojený člun na Eufratu přivolal apokalypsu na islamisty

Video: Ozbrojený člun na Eufratu přivolal apokalypsu na islamisty
Autor fotografie: US Navy|Popisek: Ilustrační snímek ozbrojeného člunu
22 / 03 / 2018, 17:00

Pokud se vojáci pohybují v malé mobilní jednotce a střetnou se s nepřítelem, nejlepší cesta jak z takové situace vybruslit, je požádat o palebnou podporu, která zajistí likvidaci nepřítele.

Do takové situace se dostal americký hlídkový člun na řece Eufrat poblíž přehrady Hadítha, kdy na něj zaútočily nepřátelské jednotky. Posádka člunu se okamžitě zkontaktovala s britskými silami na západním břehu a udala pozici nepřítele.

Malé hlídkové čluny hrají v zajištění operací v Iráku velkou roli, tyhle speciální jednotky zajišťují řeky Tigris a Eufrat.

Psali jsme: Je jediná ruská letadlová loď peklem pro svou posádku?

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Zdroj: Funker530

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.