VIDEO: Ponorka INS Khanderi významně zvyšuje indické námořní bojové schopnosti

VIDEO: Ponorka INS Khanderi významně zvyšuje indické námořní bojové schopnosti
29 / 09 / 2019, 09:15

Indie včera slavnostně zařadila do služby svou ponorku INS Khanderi z třídy Scorpène. Ta podle ministra obrany Rajnatha Singha významně zvyšuje indické námořní operační schopnosti, a hovoří se o něm jako o indickém ,,gamechangeru".

Včera byla v rámci slavnostní ceremonie uvedena indická diesel-elektrická ponorka INS Khanderi do služby. Ministr obrany Rajnath Singh při této příležitosti prohlásil, že plavidlo významně zvyšuje indické námořní bojové schopnosti o několik stupňů. O této platformě s prvky stealth se ostatně v nadsázce hovoří jako o indickém ,,gamechangeru", který snese v mnoha ohledech s těmi nejlepšími ponorkami. Singh v této souvislosti vyslal varovný signál Pákistánu, který by si měl být podle něho vědom indických rostoucích námořních kapacit. 

                                 

INS Khanderi, která byla postavena v Bombaji, byla spuštěna na vodu 12. ledna 2017, celkem je ve třídě Scorpène nyní aktivních 6 jednotek které používá chilské a malajsijské námořnictvo, pro Indii je INS Khanderi druhou aktivní ponorkou v této třídě po INS Kalvari, která byla zařazena do služby v prosinci 2017. 

V červnu tohoto roku přinesla média informaci, že indické námořnictvo našlo na ponorce některé vady, a proto se zařazení do služby u INS Khanderi muselo posunout do doby, než se defekty odstranily. Jedna z vad  se měla vztahovat k pohonnému ústrojí plavidla a motorům s tím, že motory měly dělat přehnaně vyšší hluk.

Délka plavidla je 66,4 m, výtlak činí 1 550 t na hladině, 1 790 t pod ní. Ponorka může vyvinout rychlost 12 uzlů na hladině, 20,5 uzlu pod ní. Její dosah činí 6 500 námořních mil při rychlosti 8 uzlů. Pohon ponorky zajišťují 4 dieselové motory a 1 elektromotor. Výzbroj ponorek tvoří šest 533mm torpédometů.

 

Zdroj: indiatoday.in

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace