Video: První pohled do torpédoborce budoucnosti USS Zumwalt

Video: První pohled do torpédoborce budoucnosti USS Zumwalt
Autor: US Navy|Popisek: USS Zumwalt
12 / 09 / 2016, 09:45

Kapitán James Kirk vás provede po své lodi Enterprise, pardon Zumwalt.

Třída USS Zumwalt je nejmodernější americkou hladinovou lodí. Je zvláštní svým trupem, jehož stěny se rozšiřují směrem ven, což trochu připomíná koncepty válečných lodí navrhovaných začátkem 20. století, tedy téměř před 100 lety. Od té doby na moři nikdy loď této velikosti a koncepce nevyplula. Na palubě je 20 vertikálních vypouštěcích sil (PVLS), každé bude obsahovat 5 střel, celkem tedy ponese loď 80 střel s plochou dráhou letu Tomahawk, raketová torpéda ASROC, protiletadlové střely Standard SM-3 a RIM-162 ESSM.

160324-N-DM751-001

Psali jsme: Odborníci pochybují o stabilitě nejnovější americké lodi USS Zumwalt

Dělová výzbroj tzv. Advanced Gun System bude obsahovat dva automatické 155 mm kanóny s kadencí 12 ran za minutu a dostřelem 100 námořních mil a dva 30mm kanóny Bushmaster II Mk 46.

Loď ponese dva vrtulníky.

150421-N-YE579-301

Výtlak třídy Zumwalt se pohybuje okolo 15 000 tun při délce 183 metrů, rychlost 30 uzlů zajišťují dvě plynové turbíny Rolls-Royce Marine Trent. Pro představu, jak je tento "torpédoborec" velký malé srovnání s poslední používanou třídou křižníků US Navy, třídou Ticonderoga.

Délka: Zumwalt 183 metrů Ticonderoga 173 metrů
Šířka: Zumwalt 24,5 metru Ticonderoga 16,8 metru
Ponor: Zumwalt 8,41 metru Ticonderoga 10,2 metru

Posádku tvoří 142 mužů, díky vysokému stupni automatizace a robotizace lodi je ale možné loď provozovat v plném bojovém nasazení v počtu pouhých 40 mužů!

160907-N-N0101-002

Zdroj: DefenseNewsWikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace