Video: Rheinmetall oznamuje příchod do České republiky. Bojové vozidlo Lynx se má vyrábět v ČR

Video: Rheinmetall oznamuje příchod do České republiky. Bojové vozidlo Lynx se má vyrábět v ČR
Popisek: Lynx KF41 IFV na Eurosatory 2018
26 / 07 / 2018, 13:30

Zbrojní gigant Rheinmetall chce v rámci dodávek pro českou armádu vyrábět bojové vozidlo pěchoty Lynx v České republice. Oficiálně proto oznámil svůj vstup do České republiky. Cílem Rheinmetallu je vybudovat v ČR takovou výrobní základnu, aby většina montáže nového vozidla proběhla v Česku. Mají vzniknout nejen vlastní kapacity, ale dojde k oslovení českých strojních, elektronických a technologických firem s nabídkou spolupráce.

„Jako skupina Rheinmetall se ucházíme o jeden z největších programů, který ČR v příštích letech vypíše. Jde o nástupce BVP-2, které si bude česká armáda za krátko pořizovat. Máme vysoce technologicky vyspělé vozidlo, jehož název je Lynx a s tímto vozidle se zúčastníme výběrového řízení v Česku,“ řekl na tiskové konferenci Armin Papperger, CEO společnosti Rheinmetall AG.

Psali jsme: Bojové vozidlo LYNX od firmy Rheinmetall – víceúčelová, silná „kočkovitá šelma“ pro české ozbrojené síly

Tendr na dodávku nových bojových vozidel má vypsat Česká republika v nejbližších měsících.

„S Lynxem jsme se zúčastnili testování ve Vyškově. Demonstrovali jsme své schopnosti a získali jsem důležité poznatky o specifických požadavcích a potřebách české armády,“ shrnul dosavadní vývoj nový šéf české pobočky Oliver Mittelsdorf.

Psali jsme: Exkluzivně: Největší německá zbrojovka Rheinmetall chce bojová vozidla pro armádu vyrábět v Česku

Podívejte se na video z oficiální tiskové konference.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace