Video: Ruská loď útočí střelami Kalibr a Onyx na teroristy v Sýrii

Video: Ruská loď útočí střelami Kalibr a Onyx na teroristy v Sýrii
Autor: YouTube
17 / 11 / 2016, 07:30

Mimo populárního těžkého letadlového křižníku Admiral Kuzněcov, útočí Rusové na teroristické cíle v Sýrii i řízenými střelami z menších lodí, jako je například fregata Projekt 11356 Admiral Grigorovič.

Obě lodě útočí na teroristy Islámského státu a fronty Al-Nusra v syrských provinciích Homs a Idlíb.

Admiral Grigorovič, nebo-li Projekt 11356R je víceúčelová fregata ruského námořnictva vycházející ze třídy Talwar pro Indii. Objednání šesti jednotek této třídy si vynutilo pomalé tempo stavby fregat Projektu 22350 / třídy Admiral Sergej Gorškov.

Admiral Grigorovič

Ale i stavbu těchto lodí nepříznivě ovlivnil fakt, že pohon fregaty vyrábí ukrajinská společnost Zorja mašprojekt, která do uvalení embarga dodala turbíny pouze pro první tři lodě, přičemž pro zbylá tři plavidla ruské loděnice nemají adekvátní alternativu. Rusko proto jedná o prodeji druhé trojice lodí Indii, které by Ukrajina následně motory prodala.

Pro loď Admiral Grigorovič, která byla zařazena do služby 10. března 2016 se jedná o bojový křest.

Zdroj: TASS, Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace