VIDEO: Ruská ponorka Vladimir Monomach poprvé najednou vypálila 4 mezikontinentální rakety Bulava

VIDEO: Ruská ponorka Vladimir Monomach poprvé najednou vypálila 4 mezikontinentální rakety Bulava
Autor: Mil.ru, CC BY 4.0|Popisek: Ponorka Vladimir Monomach
14 / 12 / 2020, 09:00

Ruská jaderná ponorka K-551 Vladimir Monomach při testu poprvé v rychlém sledu vystřelila 4 rakety Bulava najednou.

Ponorka Vladimir Monomach z třídy Borej (Projekt 955) vypálila poprvé naráz 4 mezikontinentální střely Bulava v rámci testovacích cvičení, informoval server Defence Blog. Zkouška se uskutečnila v Ochotském moři v Archangelské oblasti.

Pro Rusko představuje tyto i další testy důležitý ukazatel ,,životaschopnosti" raket Bulava, protože jejich zkoušky provázejí nezřídka selhání, například v roce 2013. Z prvních 13 testů odpálení rakety byla úspěšná jen necelá polovina.

                                 

                                                                        Video: YouTube

Třístupňová raketa má dolet 8 000 - 10 000 km a v dlouhodobé perspektivě má být nejrozšířenější střelou v ruském vojenském námořnictvu.

Ponorka Vladimir Monomach byla spuštěna na vodu v roce 2012, o dva roky později vstoupila do služby. Plavidlo patřící k tichomořské flotile pak může nést 16 raket Bulava.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace