VIDEO: Ruská stíhačka páté generace Su-57 absolvovala první let s novým motorem. Jeho parametry jsou zatím neznámé

VIDEO:  Ruská stíhačka páté generace Su-57 absolvovala první let s novým motorem. Jeho parametry jsou zatím neznámé
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Su-57
14 / 12 / 2017, 16:00

Ruská stíhačka páté generace Su-57 podstoupila letecké testy s novým motorem

Ruská stíhačka páté generace Su-57 sbsolvovala první let s novým, dlouho očekávaným motorem pracovně nazvaným ,,Produkt 30". Úspěšný premiérový let s novým motorem, který byl navržen speciálně pro Su-57,  trval celkem 17 minut.

psali jsme: Bude ruský stíhač piatej generácie Su-57 len stratou času ? Zatiaľ Rusom postačia osvedčené Su-35

Podle ruského ministra průmyslu Denise Manturova úspěšný let stroje vybaveným novým motorem dokázal, že ruští konstruktéři jsou schopni sestrojit špičkové systémy.

 

psali jsme: Ruské letectvo: Obr na hliněných nohou?

Zatím však nejsou k dispozici informace o parametrech a výkonu novému motoru označovaném jako ,,Produkt 30". Z dostupných informací vyplývá, že motor pro Su-57 byl sestrojen tento rok a jedná se zcela novou jednotku, který má být ,,plně vyhovující" právě pro tento stroj.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.