VIDEO: Ruská válečná loď málem narazila do amerického torpédoborce. Byla ruská posádka opilá?

VIDEO: Ruská válečná loď málem narazila do amerického torpédoborce. Byla ruská posádka opilá?
Popisek: Khurs se blíží k americkému torpédoborci
11 / 01 / 2020, 10:00

Kočkování Rusů a Američanů na moři pokračuje, ve čtvrtek si ruský kapitán lodi RFS Ivan Khurs ,,hrál" okolo amerického torpédoborce USS Farragut DDG-99 a přiblížil se k americké lodi kolizním manévrem.

USS Farragut (DDG-99) působí jako součást Truman Carrier Strike Group v Arabském moři. Tento čtvrtek se ruská pozorovací loď Ivan Khurs přiblížila k torpédoborci zezadu, podle videa vydaného americkou 5. flotilou.

"USS Farragut vyslal 5 krátkých zvukových signálů, mezinárodní námořní signál pro nebezpečí kolize, a požádal ruskou loď o změnu kurzu v souladu s mezinárodními pravidly silnice," zaznělo v americkém prohlášení.

"Ruská loď zpočátku odmítla reagovat, ale nakonec změnila kurz a obě lodě se od sebe odpoutaly."

Ivan Khurs je ruská zpravodajská loď třídy Jurij Ivanov o délce 95 m a výtlaku 4 000 tun a je vyzbrojena pouze protiletadlovými zbraněmi, oproti tomu USS Farragut je těžce ozbrojený torpédoborec třídy Arleigh Burke o délce 155 m a výtlaku více než dvojnásobném než ruská loď, která ho obtěžovala.

Velikost torpédoborce ale nemusela hrát roli, protože ruská loď se blížila zezadu a při nárazu mohla těžce poškodit kormidlo a šrouby americké lodi.

Je jen otázka zda v ruském obtěžování hrála roli vodka, nebo si ruský kapitán chtěl dokázat, že si se svou bárkou umí vyšlápnout i na většího soupeře.

 

Tagy článku