VIDEO: Ruské jaderné monstrum proplouvá dánskými vodami

VIDEO: Ruské jaderné monstrum proplouvá dánskými vodami
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Dmitrij Donský
22 / 07 / 2017, 18:00

Kamery dánské televize TV2 natočily z vrtulníku největší ruskou jadernou ponorku Dmitrij Donský společně s těžkým jaderným raketovým křižníkem Petrem Velikým.

Kamery dánské televize TV2 natočily bitevní křižník Petr Veliký a největší jadernou ponorku světa Dmitrij Donský, jak proplouvají dánskými vodami a míří směrem k Sankt Petěrburgu. Petr Veliký a Dmitrij Donský propluly dánskými vodami při příležitosti oslav 100. výročí založení ruského námořnictva v Sankt Petěrburgu.

psali jsme: Čína posiela najmodernejšie lode na spoločné námorné cvičenie s Ruskom

Jaderná ponorka strategického určení Dmitrij Donský je největší ponorka na světě s délkou 172 metrů a výtlakem při ponoření 48 000 tun. Pojme posádku o 165 lidech a vydrží pod hladinou až čtyři měsíce.

Těžký jaderný raketový křižník Petr Veliký je potom největší válečnou lodí světa, pokud nepočítáme gigantické letadlové lodě. Plavidlo je 251 metrů dlouhé a výtlak činí 26 000 tun. Posádku  Petra Velikého může tvoři posádka až o 1 100 mužích.

 psali jsme: Ruské jaderné křižníky míří ke Skagerraku

 

Zdroj: nyheder.tv2.dk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace