VIDEO: Ruské modernizované tanky T-80BVM nebyly schopné na střelnici trefit svůj cíl

VIDEO: Ruské modernizované tanky T-80BVM nebyly schopné na střelnici trefit svůj cíl
Autor: mil.ru (CC BY 4.0)|Popisek: T-80BVM
26 / 08 / 2020, 14:00

Na tradičním vojensko-technickém fóru Armija 2020 se představily i upgradované tanky T-80BVM. Ty však nebyly na střelnici schopné trefit svůj cíl.

Rusku budou postupně dodávány modernizované tanky ve standardu T-80BVM, které jsou upgradem tanků T-80BV. První várku obdržela armáda v listopadu 2019 od společnosti Omsktransmaš. Standard T-80BVM je výrazný svým upgradem pancéřování, modernizací prošel rovněž systém řízení palby či nabíjecí automat kanonu.

                                

                                                                       Video: YouTube

Nyní server Defence Blog informoval, že tanky v novém standardu nebyly schopné ,,najít svůj cíl" v rámci vojensko-technického fóra Armija 2020 na cvičné střelnici Alabino u Moskvy. Tanky měly za úkol zasáhnout cíle na vzdálenost až 2 700 metrů použitím laserově naváděných raket 9M119M Refleks, nicméně podle serveru Defence Blog nedopadlo cvičení zrovna úspěšně. A to platí i pro tanky T-90, které se také účastnily cvičení a jejichž rakety minuly cíl.

Defence Blog na druhou stranu neuvedl, z jakého důvodu došlo k tomu, že tanky nezasáhly stanovený cíl. Je to nicméně o to překvapující, protože upgrade mimo jiné rozšířil právě bojové schopnosti tanku T-80BVM.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace