Video: Ruské válečné lodě v Lamanšském průlivu

Video: Ruské válečné lodě v Lamanšském průlivu
Autor: Norwegian Army|Popisek: Ilustrační foto letadlové lodi Admiral Kuzněcov
23 / 10 / 2016, 04:45

Ruská plavidla včetně letadlové lodi Admiral Kuzněcov, byla během své plavby podél břehů Velké Británie sledována plavidly Royal Navy včetně torpédoborce Type 45 HMS Duncan a fregaty HMS Richmond.

Skupina kolem jediné ruské letadlové lodě Admiral Kuzněcov zahrnuje i majestátní jaderný bitevní křižník Petr Veliký a velké protiponorkové lodě Severomorsk a Viceadmiral Kulakov. 

Mimo to se ve svazu pohybují i další podpůrná plavidla. Cílem nasazení této skupiny je "zajistit námořní přítomnost v důležitých oblastech světových oceánů", uvádí se v prohlášení ruské Severní flotily. Ruská agentura TASS už v červenci oznámila, že Admirál Kuzněcov bude nasazen do operací v Sýrii v období od října do ledna. Má na ní být 15 bojových letounů Su-33 a MiG-29K a více než deset vrtulníků Ka-52K, Ka-27 a Ka-31.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace