VIDEO: Ruské vojenské letiště v plamenech. Zaútočil na bombardéry ukrajinský dron?

VIDEO: Ruské vojenské letiště v plamenech. Zaútočil na bombardéry ukrajinský dron?
Autor fotografie: jaa1996 flickr.com (public domain)|Popisek: Tu-160
05 / 12 / 2022, 09:30

Ruské vojenské letiště Engels se ocitlo v pondělí ráno v plamenech po údajném útoku dronu. Není zatím jasné, o jaký stroj se jedná.

Na ruské vojenské letiště Engels nacházející se v Saratovské oblasti údajně zaútočil dron. Měl poškodit dva bombardéry Tu-95, některé zdroje uvádějí, že byly zničeny, podle dostupných zpráv tři lidé při explozi přišli o život, šest bylo zraněných.

Zatím není známo, o jaký dron se jedná. Vzhledem k tomu, že z letiště startují ruské bombardéry dlouhého doletu Tu-95 a Tu-160, které provádí útoky na ukrajinská města a další vybrané cíle, je možné, že nakonec útočil ukrajinský stroj, aby toto nebezpečí eliminoval. UAV se našlo na letišti havarované, takže mohlo jít o sebevražedný dron.

Jiný incident se odehrál také na letecké základně v Rjazani, kde též v pondělí ráno k výbuchu. Tři lidé zahynuli, pět bylo zraněno. Mělo dojít také k poškození jednoho letounu. Jestli se jednalo o případnou koordinovanou sabotážní akci ze strany Ukrajinců, zatím není jasné, podrobnosti se zjišťují.

Ruské ministerstvo obrany vydalo dnes prohlášení, v němž obviňuje Ukrajinu, že zaútočila drony na jeho území, a to ve dvou případech - na již zmiňovaném vojenském letišti Engels a také ve druhém případě na letecké základně v Rjazani. Ukrajina nepotvrdila, že za incidenty stojí.


Podrobnosti připravujeme...

Zdroj: Twitter, TASS, euroweeklynews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace