VIDEO: Rusko přesunuje k ukrajinským hranicím i atomové kanóny

VIDEO: Rusko přesunuje k ukrajinským hranicím i atomové kanóny
Autor: Nickel nitride, (CC0 1.0)|Popisek: 2S7 Pion (,,Pivoňka")
09 / 02 / 2022, 13:00

Rusko shromažďuje na ukrajinské hranici živou sílu i vojenskou techniku, nyní zřejmě na místo přesunuje také původně sovětské samohybné dělo 2S7 Pion (,,Pivoňka"), uvedl server Defence Blog.

Na ukrajinsko-ruské hranici je stále ,,živo". Rusko sem přesouvá kromě vojáků i zbraně a techniku, sociální sítě pak zaznamenaly také samohybná děla 2S7 Pion, která mají mířit na hranici, podle některých vojenských expertů se může jednat u modernizovanou verzi 2S7M Malka.

Samohybná děla byla zachycena v oblasti Belogordu, méně než 20 km od ukrajinské hranice. Přesuny techniky tak svědčí o tom, že se zřejmě v nejbližší době nedočkáme deeskalace krize a napětí potrvá.

2S7M Malka je každopádně jedno z nejsilnějších a nejúčinnějších samohybných děl, které má ruská armáda k dispozici. V návaznosti na modernizaci Malka prošla zkouškami, které zahrnovaly test mobility a palebné testy, spolehlivost zbraně, podvozku, pohonné jednotky, nabíjecího mechanismu, sílu kanonu 2A44 ráže 203,2 mm a dalších klíčových komponent. Zbraň tak představuje velmi učinnou a ničivou sílu na bojišti.

Co se týče samohybného děla 2S7 Pion, do služby byl stroj zařazen v roce 1976. Vozidlo je osazené na podvozku, které vychází z tanku T-80 a dělo je vybaveno automatickým nabíjecím zařízením. Dělo nabíjí při všech úhlech náměru. 2S7 Pion bylo určeno k ničení živé síly protivníka velicí a dělostřelecké a velicí stanoviště a opevnění. Možné bylo i střílet náboje s jadernou hlavicí.

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace