VIDEO: Rusko úspěšně odpálilo mezikontinentální raketu Topol-M

VIDEO: Rusko úspěšně odpálilo mezikontinentální raketu Topol-M
Autor: Vitaly V. Kuzmin (CC BY-SA 4.0)
28 / 07 / 2019, 14:00

Ze střelnice v Kapustině Jaru byla odpálena mezikontinentální raketa Topol-M.

Rusko v pátek úspěšně odzkoušelo mezikontinentální raketu Topol-M ze střelnice v Kapustině Jaru, informovala o tom agentura TASS. Raketa, jejíž dolet je přibližně 11 000 km, a o níž Rusové říkají, že může zasáhnout celé území USA, zasáhl cíl na testovací střelnici Sary Shagan v Kazachstánu vzdálený přes 2 500 km.

                                   

Topol-M, je jednou z nejvýkonnějších a nejmodernějších ruských raket. Střela, jež vznikla z původní mobilní rakety RT-2PM Topol, může dosáhnout rychlosti zhruba 7 300 m/s. Spolu s velkým doletem, který činí již zmíněných 11 000 km, je pak schopná  v podstatě překonat jakoukoliv protiraketovou obranu nepřítele.

V současné době má mít Rusko k dispozici až 80 těchto výkonných raket, v roce 2009 ruští představitelé prohlásili, že nebudou stavět další rakety Topol-M.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace