VIDEO: Rusko úspěšně testovalo smrtonosnou raketu RS-24 Jars

VIDEO: Rusko úspěšně testovalo smrtonosnou raketu RS-24 Jars
Autor fotografie: (CC BY-SA 4.0)|Popisek: RS-24 Jars.
09 / 02 / 2019, 17:00

Agentura TASS informovala, že Rusko vyzkoušelo mezikontinentální balistickou raketu RS-24 Jars.

 

                               

Raketa, která je v ruském strategickém arzenálu od roku 2010, byla vypuštěna z kosmodromu Pleseck v Archangelské oblasti, informovalo ministerstvo obrany. Ve svém prohlášení ministerstvo dále uvedlo, že vypuštění rakety mělo za cíl potvrzení pokročilých schopností rakety a jeho letových charakteristik.

Třístupňová RS-24 Jars s raketovými motory na pevná paliva, jež je modifikací raket Topol-M, patří ve své kategorii k nejmodernějším střelám, které má Rusko momentálně k dispozici. Raketa je schopná na vzdálenost zhruba 12 000 km dopravit až 10 jaderných hlavic.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace