VIDEO: Ruský jaderný obr se vynořuje z moře. Ponorka Kňaz Vladimir byla předána námořnictvu

VIDEO: Ruský jaderný obr se vynořuje z moře. Ponorka Kňaz Vladimir byla předána námořnictvu
Autor fotografie: HoteitH (CC BY-SA 4.0)|Popisek: ponorka Kňaz Vladimir
03 / 06 / 2020, 14:00

Jaderná ponorka z vylepšené třídy Borej-A Kňaz Vladimir byla předána ruskému námořnictvu, informovala agentura TASS. Plavidlo by se mělo připojit k ruské Severní flotile.

Ruské námořnictvo posílila další výkonná ponorka z vylepšené třídy Borej-A Kňaz Vladimir. Ceremonie se konala minulý čtvrtek v loděnici Sevmaš. Plavidlo se připojí k Severní flotile, která má zatím k dispozici z třídy Borej ponorku Jurij Dolgorukij. Kýl ponorky Kňaz Vladimir byl založen v roce 2012 a o pět let později ji spustili na vodu.

,,Stavba jaderné ponorky Kňaz Vladimir je důkazem, že pokračujeme ve vývoji nejlepších tradic stavby ponorek založených na vynikající práci a vysoké zodpovědnosti vědců, designerů a konstruktérů," citovalo tiskové oddělení loděnice Sevmaš svého šéfa Michaila Budničenka.

V rámci projektu Borej-A vznikají i další jednotky - Generalissimus Suvorov, Imperator Alexander III a Kňaz Požarskij. Všechny jednotky jsou aktuálně ve fázi stavby.

Vylepšená třída Borej-A přináší pro ponorky, které v ní vznikají, lepší manévrovací schopnosti, sníženou hlučnost a kvalitnější senzory. Výzbroj ponorek byla zesílena na 20 balistických raket oproti 16 u základního modelu.

 

Zdroj: TASS, Wikipedia

Tagy článku