VIDEO: Ruský protivzdušný systém S-500 se předvedl v akci

VIDEO: Ruský protivzdušný systém S-500 se předvedl v akci
Autor: Dmitriy Fomin, flickr (CC BY 2.0)|Popisek: S-400 (ilustrační obrázek)
20 / 07 / 2021, 16:30

Rusko uvolnilo první záběry testu nového protiletadlového kompletu S-500.

Rusko se pochlubilo prvními záběry zkoušky nového systému protivzdušné obrany S-500 v akci. Podle serveru Defence Blog systém úspěšně zlikvidoval rychle se pohybující balistický cíl. Test se uskutečnil na střelnici Kapustin Jar u Volgogradu.

Podle tiskového prohlášení ministerstva obrany tento test, který byl součástí zkušební fáze, potvrdil vysokou spolehlivost systému. Současně prohlášení uvedlo, že první baterie S-500 bude po dokončení zkušebního režimu integrována do protileteckých obranných systémů Moskvy.

S-500 představuje novou generaci protiletadlových systémů, které mají být schopné detekovat a zaměřit najednou až 10 balistických hypersonických cílů. Protiletadlový komplet s dosahem až 600 km má mít také zabudováno několik různých radarových systémů proti rozličným cílům. 

Podle ruských vojenských představitelů nemá S-500 nahradit stávající systémy protivzdušné obrany, ale doplnit je. To znamená, že S-500 bude pokročilým komplementem existujících systémů S-400 a S-300. 

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace