VIDEO: Ruský úderný dron S-70 Ochotnik-B absolvoval první společný let se strojem Su-57

VIDEO: Ruský úderný dron S-70 Ochotnik-B absolvoval první společný let se strojem Su-57
30 / 09 / 2019, 09:00

První společný let má za sebou ruský dron S-70 Ochotnik-B a letoun Su-57, informoval server airrecognition.com.

Ruský dron S-70 Ochotnik má za sebou první úspěšný společný let se strojem 5. generace Su-57. Let, který trval více než 30 minut, byl součástí testovacího programu nového dronu. Ochotnik letěl v automatickém režimu a cílem společného letu byla interakce dronu a letounu Su-57 za účelem rozšíření radarového pokrytí letounu Su-57 a poskytování zaměření cílů pro použití vzdušných zbraní ruským stíhačem.

Zároveň zmíněný let potvrzuje teorie západních vojenských analytiků, že Ochotnik byl navržen k tomu, aby operoval po boku ruských nejmodernějších stíhačů a poskytoval jim kritické informace ze vzdušného bojiště.

                                  

Vývoj ruského dronu Ochotnik se tak dostává do další fáze. Média informovala v srpnu o tom, že dron absolvoval první let v sobotu na vojenském testovacím letišti. Ochotnik vydržel ve vzduchu přes 20 minut, pohyboval se ve výšce 600 metrů a posléze bezpečně přistál.

Ochotnik je nový ruský dron, který má představovat spojení nejpokročilejších technologií včetně prvků stealth. Je vyroben z kompozitního materiálu, aby se stal pro radary nedetekovatelným, a jeho tvar je podobný americkému bezpilotnímu letounu RQ-170 od společnosti Lockheed Martin. Stroj váží 20 tun, maximální dolet bude činit asi 6 000 km při rychlosti do 1 000 km/h.

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku