Video: Ruský záchytný stíhač Su-27 pohledem posádky amerického bombardéru

Video: Ruský záchytný stíhač Su-27 pohledem posádky amerického bombardéru
Popisek: Su-27 bylo od B-1B jen kousek
14 / 06 / 2017, 09:00

Americký magazín AirForces Monthly získal získal video z kokpitu strategického bombardéru US Air Force B-1B ukazující ruský stíhač Su-27 pohybující se jen několik desítek metrů od bombardéru.

K incidentu došlo nad Baltským mořemběhem cvičení Baltic Operations (BALTOPS), které probíhá od 1. do 16. června. USAF podporuje toto cvičení asi 600 příslušníky leteckého personálu a osmi bombardéry spadajícími pod Global Strike Command. které jsou umístěny na letecké základně RAF ve Fairfordu ve Velké Británii.

Kontingent zahrnuje tři B-52H z Barksdale Air Force Base v Louisianě, tři B-1B z Ellsworth AFB v Jižní Dakotě a dva B-2A z Whiteman AFB v Missouri.

Su-27 doprovází B-1B

Podle amerických pilotů nebyl ruský pilot agresivní, Su-27 zachycené z B-1B je Su-27P, RF-33748, "92 red" s konstrukčním číslem 36911031104, patřící k letce z Chkalovské letecké základny v Kaliningradu.

Zdroj: AirForces Monthly

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace