VIDEO: Rusové úspěšně sestřelili ukrajinský dron. Vrak stroje jim zabil tři vojáky

VIDEO: Rusové úspěšně sestřelili ukrajinský dron. Vrak stroje jim zabil tři vojáky
Autor fotografie: Wikimedia Commons, volné dílo|Popisek: Bombardéry Tu-95 na vojenském letišti Engels
26 / 12 / 2022, 08:30

Ruský systém protivzdušné obrany sestřelil v noci z neděle na pondělí ukrajinský dron, jehož trosky zabily tři ruské vojáky, informovala agentura RIA Novosti.

V noci z neděle na pondělí sestřelil ruský systém protivzdušné obrany ukrajinský dron, který měl namířeno k vojenskému letišti Engels nacházející se v Saratovské oblasti. Trosky dronu zabily tři ruské vojáky, kromě toho musely být převezeni další čtyři lidé, kteří utrpěli různý stupeň zranění, do nemocnice.

Gubernátor Saratovské oblasti Roman Busargin vzkázal na Telegramu, že místní obyvatelé se nemusejí obávat o svou bezpečnost, civilní infrastruktura podle něho nebyla poškozena.

Jedná se o další sabotážní akci, kterou provedli Ukrajinci během několika týdnů.

Začátkem prosince sebevražedný dron poškodil také na letišti Engels ruské bombardéry Tu-95 a Tu-160, které provádí útoky na ukrajinská města a další vybrané cíle. UAV se našlo na letišti havarované.
Jiný incident se zkraje prosince odehrál také na letecké základně v Rjazani, kde též došlo k výbuchu. Tři lidé zahynuli, pět bylo zraněno. Mělo dojít také k poškození jednoho letounu.

Všechny tři jmenované incidenty svědčí o tom, že se nejednalo o izolované akce, ale Ukrajinci v nich hodlají pokračovat dál. Ukrajinci se nicméně stejně jako u předchozích případů k útoku nepřihlásili.

Zdroj: RIA Novosti

Tagy článku