VIDEO: Rusové zřejmě do Sýrie dopravili svůj nejnovější letoun páté generace Su-57

VIDEO: Rusové zřejmě do Sýrie dopravili svůj nejnovější letoun páté generace Su-57
Popisek: Su-57
22 / 02 / 2018, 10:30

To, o čem se nějakou dobu spekulovalo, je možná již realitou. V Sýrii byly údajně spatřeny dva ruské letouny páté generace Su-57.

Rusko mělo své dva nejnovější stíhací letouny páté generace se schopnostmi stealth dopravit na svou leteckou základnu Hmímím, kde měly být spatřeny zřejmě při cvičném letu a následném přistávacím manévru vedle čtyř strojů Su-25 , Su-35 a letounu A-50. Na sociálních sítích se objevilo video, na němž mají být stíhací letouny páté generace ukázány v akci.

psali jsme: Su-57 má velký modernizační potenciál být strojem šesté generace, prohlásil vrchní velitel ruského letectva Viktor Bondarev

Rusko již v pondělí varovalo USA, aby jednostranně neprosazovalo ,,svou vůli" v Sýrii. Nasazení Su-57, který je stále ve fázi prototypu, v Sýrii by tak bylo ruskou ,,pádnou" odpovědí. 

Není zatím jasné, jaké konkrétní úkoly by Su-57 v Sýrii, pokud by byly opravdu nasazeny, měly plnit. 

Su-57 již závěrem minulého roku podstoupil letecké testy s novým motorem pracovně nazvaným ,,Produkt 30" a absolvoval let trvající 17 minut.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.