Video sestřelu syrského Su-22 americkým F / A-18E Super Hornet

Video sestřelu syrského Su-22 americkým F / A-18E Super Hornet
Autor fotografie: Matt Morgan (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Ilustrační obrázek F / A-18E Super Hornet
22 / 09 / 2017, 08:00

18. června letoun F / A-18E Super Hornet patřící k letce VFA-87 "Golden Warriors", pilotovaný Lt. Cmdr. Michaelem "Mob" Tremelem sestřelil letoun Su-22 Fitter Syrského arabského letectva poblíž města Resafa (asi 40 km jihozápadně od města Raqqa).

Záběry zachytily letouny z letky VFA-31 Tomcatters, patřící také k letadlové lodi USS George Bush (CVN-77), která podporuje operaci Inherent Resolve ze Středozemního moře na svůj ATFLIR (Advanced Targeting Forward Looking Infra Red). Video ukazuje střelu AIM-120 AMRAAM zasahující syrský Su-22.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.