VIDEO: Shot Show 2019 - představení společnosti ArmorSource, výrobce balistických a bojových helem

VIDEO: Shot Show 2019 - představení společnosti ArmorSource, výrobce balistických a bojových helem
Autor fotografie: screenshot Youtube
18 / 02 / 2019, 11:00

Na proběhnuvším 41. ročníku Shot Show, světového veletrhu, jenž se zaměřuje na zbraně, příslušenství, lov a outdoorové vybavení, byla přítomna i společnost ArmorSource, která zde představila některé ze svých výrobků. Shot Show se se svými americkými partnery rovněž účastnili i zástupci FUTURE FORCES FORUM, mezinárodního fóra a výstavy nejnovějších technologií v obraně a bezpečnosti, jehož další ročník proběhne 21. - 23. října 2020 v Praze.

ArmorSource, která byla založena v roce 2005, je společnost sídlící v americkém Ohiu a zaměřuje se na výrobu balistických a bojových helem, produktů zvýšené ochrany hlavy a dalšího příslušenství.

                                       

Jedním z profilových výrobků firmy ArmorSource je pokročilá bojová helma (ACH), která je používána různými vojenskými a policejními organizacemi včetně zvláštních sil NATO, které jsou nasazeny například v Iráku a Afghánistánu. Výrobní kapacita společnosti ArmourSource je přes 20 000 balistických helem za měsíc. To společně s pokročilými balistickými řešeními činí z této firmy jednoho ze světových lídrů na poli výroby balistických helem.

Zástupce ArmorSource Donald Roberts představil na videu z letošního Shot Show některé produkty, které tato firma vyrábí. Roberts se zmínil o tom, že ArmourSource pokrývá jak oblast kevlarových, tak polyetylénových helem. Ukázal například lehkou helmu AS-105, ultralehkou balistickou helmu AS-501 poskytující zvýšený komfort a velmi vysokou ochranu proti širokému spektru malých střepin či helmu AS-600, která chrání vojáka proti lehkým puškám, a je určena pro příslušníky zvláštních sil či protiteroristické jednotky. Na další výrobky firmy ArmorSource s Robertsovým komentářem se podívejte na videu.

Tagy článku