Video: Spouštění na vodu gigantické vrtulníkové výsadkové lodi USS Tripoli

Video: Spouštění na vodu gigantické vrtulníkové výsadkové lodi USS Tripoli
Autor: PRONational Museum of the U.S. Navy|Popisek: USS Tripoli LHA 7
09 / 05 / 2017, 10:15

USS Tripoli třídy America má výtlak skoro 45 000 tun a pojme na svou palubu až 42 nejmodernějších amerických letounů a vrtulníků. Dokončena byla navíc 13 týdnů před oficiálním termínem.

Na palubě lodi by se měly standardně nacházet letouny MV-22 Osprey v počtu 12 kusů, osm bitevních vrtulníků AH-1Z Viper, až deset víceúčelových letounů páté generace F-35B, těžké transportní vrtulníky CH-53 a čtyři MH-60S Knighthawk. Počty jednotlivých typů se ale mouhou lišit podle typu mise.

Třída America jsou největší lodě tohoto typu na světě, s délkou téměř 258 metrů a výtlakem 45 000 tun.  Tripolis je druhá loď této třídy postavená v loděnicích Ingalls Shipbuilding a její pokřtění je naplánováno na září 2017. První loď třídy USS America byla uvedena do provozu v roce 2014 a její první nasazení se očekává v tomto roce.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace