Video: Spouštění nejnovější lodi třídy LCS, USS Billings na vodu

Video:  Spouštění nejnovější lodi třídy LCS, USS Billings na vodu
Autor: Lockheed Martin|Popisek: USS Billings
03 / 07 / 2017, 10:45

USS Billings (LCS-15) třídy Freedom bude první americkou válečnou lodí námořnictva Spojených států pojmenovanou po městě Billings v Montaně.

Třída Freedom vyráběná společností Lockheed Martin, je určena pro boj v pobřežních vodách, pro plnění misí jako je boj proti minám, ponorkám, menším lodím a humanitární mise. Rychlá konverze pro jednotlivé mise je možná díky třem typům balíčků vybavení, tzv. mission package. Balíčku pro ničení min MIW - mine warfare, balíčku pro boj proti ponorkám ASW - anti-submarine warfare) a balíčku pro boj s hladinovými cíly SUW - anti-surface warfare.

Loď má jednoduchý trup s plochou hliníkovou superstrukturou a je obtížně zjistitelná pro radarové systémy.

Psali jsme: USS Coronado střílela na západní pobřeží USA

Rozměry této třídy jsou 115 m na délku, 17,5 metru na šířku a výtlak 3 500 tun. Rychlost je až 47 uzlů, tedy 87 kilometrů za hodinu.

Psali jsme: Saúdská Arábie si koupí LCS lodě od Lockheed Martin

Loď nese jeden vrtulník MH-60R/S Seahawk a drony MQ-8.

Výzbroj tvoří:

1 x dělo BAE Systems Mk 110 57 mm se 400 náboji ve věži
4 x kulomet .50-cal
2 x dělo Mk44 Bushmaster II 30 mm
21 x RIM-116 Rolling Airframe rakety země-vzduch

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace