VIDEO: Srbsko potvrdilo nákup ruského protiletadlového systému, který v Sýrii nemilosrdně zlikvidoval Izrael

VIDEO: Srbsko potvrdilo nákup ruského protiletadlového systému, který v Sýrii nemilosrdně zlikvidoval Izrael
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Pancir-S1
28 / 10 / 2019, 14:00

Bělehrad se stane uživatelem ruského protiletadlového systému krátkého a středního dosahu Pancir-S1, potvrdil srbský prezident Aleksandar Vučić.

Srbsko nakoupí ruský protiletadlový systém Pancir-S1 (v kódu NATO SA-22 Greyhound), potvrdil minulý čtvrtek srbský prezident Aleksandar Vučić. Ten prohlásil, že Srbsko již učinilo objednávku na tento systém. Děje se tak v době, kdy Rusko poslalo do Srbska svůj protivzdušný systém S-400, aby se účastnil společného vojenského cvičení.

                                        

Systémy S-400 a Pancir S-1 pak budou v rámci cvičení, které potrvá do 29. října, rozmístěny na letecké základně Batajnica.

Pancir-S1 je hybridní samohybný protiletadlový systém krátkého a středního dosahu, který však při nasazení v Sýrii vykázal nemálo technických problémů. Pancir byl mimo jiné před rokem zničen při izraelském odvetném úderu na íránské cíle v Sýrii a na systém se snesla kritika, že není schopen si poradit s ničením menších cílů, jako jsou právě drony.

Modernizovaná exportní verze s názvem Pancir-S1M, která byla představena v únoru tohoto roku, má pak zvýšený dosah na 30 km. Vylepšená varianta protiletadlového systému má možnost zasáhnout všechny typy dronů. Modernizační práce na systémech vycházela ze zkušeností z již zmíněné Sýrie.

 

Zdroj: Defense Post, tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace