VIDEO: Prototyp strategického bombardéru Tu-160M2 absolvuje první testovací let již na konci ledna

VIDEO: Prototyp strategického bombardéru Tu-160M2 absolvuje první testovací let již na konci ledna
Autor: UAC|Popisek: Tu-160M2
17 / 01 / 2018, 09:00

PrototypTu-160M2 projde prvním testovacím letem na konci ledna.

Ruský strategický bombardér Tu-160M2 Blackjack se chystá na svůj první testovací let, který proběhne dříve, než se předpokládalo. Informaci přinesl server airrecognition.com a potvrdil ji i ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin., který má v gesci zbrojní průmysl.

psali jsme: Sovětský Tu-144 byl rychlejší než Concorde. Používala ho i NASA

Společnost Tupolev slíbila podle ruského vicepremiéra, že stroj dostane do vzduchu již koncem ledna tohoto roku. Původní plán počítal po schůzce Rogozina s Vladimirem Putinem v listopadu minulého roku s únorovým datem.

psali jsme: V Rusku postavili po téměř 15 letech nový strategický bombardér Tu-160M2

První informace o obnovení výroby strategického bombardéru Tu-160 se objevily v srpnu 2015, kdy informaci oznámil vrchní velitel ruského letectva Viktor Bondarev. O dva roky později opustil výrobní halu továrny v Kazani první nový modernizovaný Tu-160M2. Podíl nových komponent byl v té době podle Bondareva plánován na 60% a sériová výroba letounu by měla podle plánu začít od roku 2023.

Vzdušně-kosmické síly Ruské federace počítají s tím, že nakoupí zhruba 50 strojů Tu-160M2 Blackjack.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace