VIDEO: Takto střílí legendární samohybná houfnice M109 Paladin

VIDEO: Takto střílí  legendární samohybná houfnice M109 Paladin
Autor fotografie: Screenshot/Youtube|Popisek: M109A6 Paladin
11 / 07 / 2018, 15:00

M109 Paladin je americká samohybná houfnice, která se představila na začátku šedesátých let.

Tato dnes již legendární houfnice byla od jejího zařazení do výzbroje několikrát modernizovaná. Houfnice M109 bývají nejčastěji nasazované jako pomocná zbraň nepřímé palby obrněných a mechanizovaných pěších divizí.

psali jsme: Záběry rozbitého torpédoborce USS Zumwalt za téměř 6 miliard dolarů

Posádku M109 tvoří šest lidí - velitel, řidič, střelec, asistent střelce a dva asistenti při munici.  Nicméně M109A6 ',,Paladin'' potřebuje jen čtyři členy posádky: velitele, řidiče, střelce a muničního dokladače. M109A6 je jedna z nejmodernejších verzí z rodiny M109.

psali jsme: V Kremlu praskají smíchy, britská Royal Navy se vrací k dělové výzbroji

 

Technické parametry samohybné houfnice M109A6 Paladin

výrobce: United Defense LP, BMY Combat Systems
zařazení do výzbroje: duben 1992
bojová hmotnost: 28,8 t
výzbroj: Houfnice M284 kalibru 155 mm, protiletadlový kulomet M2HB kalibru 12,7mm
maximální rychlost: dálnice 56km/h, terén 31 km/h
maximální dojezd: 346 km

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: YouTube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace