VIDEO: Takhle cvičí Rusové: Přes tucet jejich tanků uvízlo v bahně. Do akce bylo povoláno rypadlo

VIDEO: Takhle cvičí Rusové: Přes tucet jejich tanků uvízlo v bahně. Do akce bylo povoláno rypadlo
Autor: Vitaly V. Kuzmin (CC BY-SA 4.0)|Popisek: T-72B3
15 / 02 / 2022, 09:00

Během vojenského cvičení uvízlo více než tucet ruských tanků T-72B3 v bahně. Na pomoc muselo být přivoláno rypadlo.

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Přesně to se přihodilo Rusům během vojenského cvičení na jihu země, údajně blízko ukrajinských hranic v Rostovské oblasti, kde zapadlo do bahna více než tucet tanků T-72B3. Na místo bylo dopraveno rypadlo, které pomáhalo dostat tanky z bahna.

T-72B3 je jednou z nejnovějších modifikací ruského tanku s výkonnějším motorem (1130 hp) a vylepšenými zbraňovými systémy. Nasazeny byly dle doložených tvrzení například v roce 2015 během války na východní Ukrajině.

Zdroj: Defence Blog

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace