VIDEO: Taktické obranné vozidlo 4x4 GERLACH má za sebou první úspěšné testování

VIDEO: Taktické obranné vozidlo 4x4 GERLACH má za sebou první úspěšné testování
Popisek: Ilustrační snímek
26 / 06 / 2018, 19:30

První testy má za sebou nové taktické obranné vozidlo 4x4 s názvem GERLACH z dílny společnosti Zetor Engineering Slovakia. Projekt reflektuje současné technologické i konstrukční požadavky na tento typ vojenské techniky a vyniká především vysokým stupněm balistické ochrany v kombinaci s mobilitou.

Návrh nového vojenského vozidla pochází z dílny Zetor Engineering Slovakia, jež je součástí skupiny HTC Investment. Na realizaci projektu se podílí rovněž brněnská společnost Zetor Engineering Brno podepsaná pod projekty WOLFDOG a FOX.

Nové vozidlo GERLACH při prvních testech úspěšně zdolalo terénní schod o výšce 500 mm a překonalo zákop o šířce jednoho metru. Demonstrátor si rovněž poradil s šedesátiprocentním stoupáním a při jízdě na terénním okruhu se bez problémů proháněl rychlostí 80 km/h.

psali jsme: Video: Takhle ,,úřaduje" československý obrněný transportér OT-64

Klíčovou vlastností nového projektu je volitelná balistická ochrana, která umožňuje nakonfigurovat stupeň ochrany až na STANAG 4569 Volume 3, tedy jeden z nejvyšších. Tento stupeň posádku ochrání i v podmínkách s ohrožením improvizovanými nástražnými systémy. Druhou výhodou vozidla 4x4 GERLACH je vysoká mobilita a možnost konfigurace prostoru pro posádku na 2+2, 2+3, ale i 2+4 členy.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku