VIDEO: Testovací letoun F/A-18E/F Super Hornet Block III poprvé vzletěl. Co může nabídnout?

VIDEO: Testovací letoun F/A-18E/F Super Hornet Block III poprvé vzletěl. Co může nabídnout?
Autor: Boeing
07 / 06 / 2020, 13:00

4. června se uskutečnil první let testovacího letounu Boeing F/A-18E/F v nejnovějším standardu Block III v St. Louis v Missouri.

V závodě společnosti Boeing v Missouri se poprvé podíval do vzduchu testovací letoun F/A-18E/F Super Hornet ve verzi Block III. Tento letoun je jedním ze dvou strojů, které americké námořnictvo použije k testování schopností standardu Block III. Boeing dodá námořnictvu podle serveru Naval News v následujících týdnech dva tyto testovací letouny. 

Boeing získal loni v březnu kontrakt na dodávku Super Hornetů ve verzi Block III v hodnotě 4 miliard dolarů. Americké námořnictvo učinilo objednávku na dodání 78 těchto strojů, jež mají být dodány do roku 2024.

                                 

                                                                           Video: YouTube

Změn či úprav oproti předešle verzi je poměrně dost. Řeč je například úpravě kokpitu nebo konformních palivových nádržích, které pojmou téměř 1 600 kg paliva. Právě tyto palivové nádrže jsou jedním ze stěžejních prvků verze Block III. S tím totiž souvisí i delší dolet stroje, který stroje ,,ocení" při nasazeních ve sporném Jihočínském moři a možné konfrontaci s čínskými stíhačkami.

Dále bude mít Super Hornet ve verzi Block III vylepšený komunikační systém, letoun, který není přímo stealth bude hůře zjistitelný. Block III vylepší i radiolokátor AN/APG-79, stroj bude mít k dispozici nový výkonný datalink pro přenos informací. Právě přenos informací má být u verze Block III dalším důležitým prvkem modernizace. Stroj bude totiž přijímat a přenášet velké množství dat mezi dalšími Super Hornety a letouny včasného varování E-2 Hawkeye.

Další důležitou součástí modernizace na Block III pak bude zvýšení životnosti letounu z 6 000 na 10 000 letových hodin.

 

Zdroj: navalnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace