VIDEO: Torpédoborec USS Zumwalt úspěšně vypálil raketu SM-2

VIDEO: Torpédoborec USS Zumwalt úspěšně vypálil raketu SM-2
Autor: public domain|Popisek: USS Zumwalt
20 / 10 / 2020, 13:00

13. října se uskutečnil test vertikálního odpalovacího zařízení MK 57 amerického stealth torpédoborce USS Zumwalt (DDG 1000) a s ním spojené první vypálení rakety SM-2. Zkouška proběhla úspěšně, informoval server cpf.navy.mil.

Jeden ze základních a současně důležitých testů má za sebou americký raketový torpédoborec USS Zumwalt. Na tichomořské střelnici Point Mugu se uskutečnila 13. října zkouška vertikálního odpalovacího zařízení MK 57 torpédoborce a s ním spojené vypálení rakety SM-2. Podle serveru cpf.navy.mil proběhl test úspěšně.

                               

                                                                       Video: YouTube

,,Dnešní úspěšný test nejen ukazuje schopnost lodi odpalovat rakety a provádět sebeobranu, ale na druhé straně znamená také důležitý krok směrem k pokročilejšímu testování bojového systému a operacím našeho technicky nejinovativnějšího plavidla," prohlásil kapitán Matt Schroeder, programový manažer projektu DDG 1000.

Pro raketový stealth torpédoborec jde o důležitý krůček kupředu, byť problémy zejména s nedostatkem munice trvají. Ta je totiž velmi drahou záležitostí. Jak SM informoval v jednom ze starších článků, vedoucí jednotka třídy Zumwalt pak nebude připravena pro operační nasazení do roku 2021. Na US Navy nyní je, aby provedla takové kroky, které by vedly k odstranění problémů, pokud tedy chce skutečný ,,Game changer" na moři, jak o něm hovoří.


Zdroj: cpf.navy.mil

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace