VIDEO: Torpédoborec USS Zumwalt úspěšně vypálil raketu SM-2

VIDEO: Torpédoborec USS Zumwalt úspěšně vypálil raketu SM-2
Autor fotografie: public domain|Popisek: USS Zumwalt
20 / 10 / 2020, 13:00

13. října se uskutečnil test vertikálního odpalovacího zařízení MK 57 amerického stealth torpédoborce USS Zumwalt (DDG 1000) a s ním spojené první vypálení rakety SM-2. Zkouška proběhla úspěšně, informoval server cpf.navy.mil.

Jeden ze základních a současně důležitých testů má za sebou americký raketový torpédoborec USS Zumwalt. Na tichomořské střelnici Point Mugu se uskutečnila 13. října zkouška vertikálního odpalovacího zařízení MK 57 torpédoborce a s ním spojené vypálení rakety SM-2. Podle serveru cpf.navy.mil proběhl test úspěšně.

                               

                                                                       Video: YouTube

,,Dnešní úspěšný test nejen ukazuje schopnost lodi odpalovat rakety a provádět sebeobranu, ale na druhé straně znamená také důležitý krok směrem k pokročilejšímu testování bojového systému a operacím našeho technicky nejinovativnějšího plavidla," prohlásil kapitán Matt Schroeder, programový manažer projektu DDG 1000.

Pro raketový stealth torpédoborec jde o důležitý krůček kupředu, byť problémy zejména s nedostatkem munice trvají. Ta je totiž velmi drahou záležitostí. Jak SM informoval v jednom ze starších článků, vedoucí jednotka třídy Zumwalt pak nebude připravena pro operační nasazení do roku 2021. Na US Navy nyní je, aby provedla takové kroky, které by vedly k odstranění problémů, pokud tedy chce skutečný ,,Game changer" na moři, jak o něm hovoří.


Zdroj: cpf.navy.mil

Tagy článku