VIDEO: Trefa do černého. Ruský protiletadlový systém Buk provedl sebedestrukci a zlikvidoval vlastní baterii i vojáky

VIDEO: Trefa do černého. Ruský protiletadlový systém Buk provedl sebedestrukci a zlikvidoval vlastní baterii i vojáky
Autor fotografie: Vitaly V. Kuzmin, CC BY-SA 4.0|Popisek: Ruský protiletadlový systém Buk
25 / 06 / 2022, 11:00

Ruský protiletadlový systém Buk selhal, když jeho raketa zasáhla vlastní baterii i vojáky.

Ruský protiletadlový systém Buk vypustil raketu na neznámý cíl, nicméně zřejmě z důvodu elektronického selhání se střela "vrátila" po několika stech metrech zpět, odkud byla vypálena a zasáhla vlastní baterii i obsluhu. Masivní výbuch v pozicích zničil techniku i obsluhu. Počet zůstává zatím neznámý. Incident se odehrál v Alčevsku v Luhanské oblasti. Obsluha nezareagovala a neiniciovala ani deaktivaci, ani autodestrukci, takže aktivní hlavice vybuchla.

Neřízená sebedestrukce, která není ojedinělým případem, je přičítána tomu, že Rusové i v moderních systémech používají staré sovětské čipy, proto je tolik selhání nebo neúspěšných zásahů a ten v Alčevsku je tedy jedním z mnoha.Zdroj: Defence View

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace