VIDEO: Trefa do černého. Ukrajinci měli zničit ruskou válečnou loď Vasilij Bykov

VIDEO: Trefa do černého. Ukrajinci měli zničit ruskou válečnou loď Vasilij Bykov
Autor: Mil.ru (CC BY 4.0)|Popisek: Hlídková loď Vasilij Bykov
08 / 03 / 2022, 11:00

Na začátku válečného konfliktu na Ukrajině došlo k útoku ruských lodí na Hadí ostrov. Údajně zde měli zemřít jeho obránci, podle prohlášení Moskvy se však posádka vzdala a byla převezena na Krym. Útoku na Hadí ostrov se zúčastnil také hlídková loď Vasilij Bykov, která měla být nyní vážně poškozena, či dokonce zničena ukrajinskými raketami v Černém moři.

Ukrajinci měli zasáhnout a poškodit ruskou hlídkovou loď Vasilij Bykov v Černém moři, uvedl server Navy Recognition. Podle serveru The Times, který se odvolává na ukrajinské vojenské zdroje, mělo být plavidlo dokonce zničeno. Ukrajinská akce proti ruské lodi se měla odehrát u pobřeží Oděsy.

                                     

                                                                              Video: YouTube

Vasilij Bykov byl jednou z lodí, které se účastnily na začátku ukrajinsko-ruského konfliktu obléhání Hadího ostrova. Tam měla být posádka zlikvidována, protože se odmítala vzdát, později však Moskva uvedla, že obránci ostrova byli zajati a převezeni na Krym, což potvrdilo i ukrajinské námořnictvo. 

Pokud by se potvrdilo potopení Vasilije Bykova, pak by Rusové přišli o velmi dobře vyzbrojenou hlídkovou loď. Její výzbroj zahrnuje jeden kanon, dva kulomety a dva granátomety.

Vasilij Bykov vstoupil do služby v roce 2018, absolvoval testy v Sýrii, kdy proti vybraným cílům vypustil z Kaspického moře protizemní střely.

Zdroj: Navy Recognition, The Times

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace