VIDEO: Turecko ničí ruský protiletadlový systém Pancir-S1 v Sýrii

VIDEO: Turecko ničí ruský protiletadlový systém Pancir-S1 v Sýrii
Autor: Vitaly V. Kuzmin (CC BY-SA 4.0)
02 / 03 / 2020, 13:00

Turecká média uvolnila video, na němž je zničen ruský protiletadlový systém Pancir-S1 v Sýrii.

Turecko uvedlo, že během vzdušných útoků bylo kromě ruského protiletadlového systému Pancir S-1 zničeno 5 syrských vrtulníků, 23 obrněných vozidel a také ruský protiletadlový systém Buk-M1-2. Útoky následovaly potom, co syrské jednotky, které podporují Rusové, provedly vzdušné nálety na turecké pozice ve strategicky důležité provincii Idlib. Tam roste napětí, stejně jako se celkově přiostřuje turecko-syrský (ruský) konflikt.

Hybridní samohybný protiletadlový systém krátkého a středního dosahu Pancir-S1 byl vyvinut v 90. letech 20. století jako nástupce protiletadlového systému 9K22 Tunguska. První prototyp Rusko dokončilo roku 1994 a představilo na výstavě vojenské techniky MAKS 1995.

 

Zdroj: Defence Blog

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace