VIDEO: Turecko vyvíjí nový útočný těžký vrtulník ATAK 2

VIDEO: Turecko vyvíjí nový útočný těžký vrtulník ATAK 2
Autor: screenshot Youtube|Popisek: design vrtulníku ATAK 2
10 / 03 / 2019, 09:00

Turecko pracuje na na novém útočném vrtulníku ATAK 2 v rámci svého domácího programu.

Na novém útočném vrtulníku pracuje státem kontrolovaná společnost TAI (Turkish Aerospace Industries). Plán je takový, že vrtulník by měl absolvovat svůj první let v průběhu pěti let. Projekt se bude také soustředit na to, aby maximálně využil domácí inovativní systémy, které bude nový vrtulník používat. Turecko si tím chce zachovat exportní svobodu, což dalo dříve najevo i u jiných projektů.

                                   

Co zatím o novém stroji víme? Podle TAI je ATAK 2 kombinací vrtulníků T129 ATAK a T625, turecká společnost jej navrhla jako útočný těžký vrtulník, který má plnit mise v náročných geografických podmínkách či prostředích. Stroj bude mít zvýšenou kapacitou nákladu a od začátku se počítá s nízkými provozními náklady. Samozřejmostí je pak i pokročilý zaměřovací systém, prostředky pro elektronický boj, pokročilý naváděcí systém, jakož i komunikační a zbraňové systémy.

Nový vrtulník pak má být podle dostupných informací vybaven velkokaliberními zbraňovými systémy, raketami nové generace, protitankovými střelami na dlouhou vzdálenost a raketami vzduch-vzduch. Navíc stroj bude moci operovat za každého počasí a ve velkých výškách a ponese náklad 1 200 kg.

 


Zdroj: defensenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace