VIDEO: Turecko zahájilo sériovou výrobu lehkého obrněného vozidla Yoruk 4×4

VIDEO: Turecko zahájilo sériovou výrobu lehkého obrněného vozidla Yoruk 4×4
Popisek: Yoruk 4×4
06 / 07 / 2018, 11:00

Turecké ozbrojené síly posílí lehké obrněné vozidlo Yoruk 4x4.

Na slavnostní ceremonii, která proběhla minulý týden, oznámila turecká společnost Nurol Makina zahájení sériové výroby lehkého obrněného vozidla Yoruk 4×4. Informoval o tom server defence-blog.com.

psali jsme: Turecká společnost Nurol Makina vyrobí v Uzbekistánu 1 000 obrněných vozidel Ejder Yalçın

Čtyřkolové vozidlo Yoruk s monokokem do tvaru V s původním podvozkem je navrženo pro různé typy misí - bojové či průzkumné. Yoruk je postaven na vojenském podvozku s plně nezávislým odpružením v konfiguraci 4x4. Viditelného vylepšení doznalo hnací ústrojí, celkový výkon a Yoruk tak hlavně vyniká podle výrobce ,,extrémně" vysokou rychlostí.

Nurol Makina uvádí, že Yoruk chyrakterizuje kromě vysoké rychlosti také snadná ovladatelnost a komfort. Vozidlo poskytuje rovněž vysokou ochranu a nižší váha pomáhá v oblastech boje se vozidlu vypořádat s agresivními a asymetrickými hrozbami. Yoruk je vybaven dálkovou zbraňovou platformou SARP (Stabilised Advanced Remote weapon Platform) od turecké společnosti Aselsan.

psali jsme: Ruská společnost začala vyvíjet nová bojová vozidla Tigr bez lidské posádky

Business Development Manager Hakan Arısüt ze společnosti Nurol Makina prohlásil, že vozidla budou sloužit v tureckých ozbrojených silách a zároveň ,,hrdě reprezentovat Turecko, jak nejlépe umí".

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více


Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku