VIDEO: UkrOboronProm odhalil vylepšenou verzi MBT T-64

VIDEO: UkrOboronProm odhalil vylepšenou verzi MBT T-64
Autor fotografie: UkrOboronProm|Popisek: T-64
22 / 02 / 2019, 18:00

Ukrajinský zbrojní gigant UkrOboronProm odhalil zdokonalenou verzi hlavní bitevního tanku T-64.

Dne 11. února vydal ukrajinský státní koncern UkrOboronProm záběry představující novou verzi hlavního bojového tanku T-64, který byl vyvinut závodem UOP SE Kharkiv. Na videu byly demonstrovány provozní a palebné schopnosti nové verze T-64

Vylepšený tank je vybaven novým termovizním modulem, pasivním pancířem, digitální vysílačkou a navigační jednotkou. "Během modernizace bylo do tanku integrováno moderní noční vidění a elektrooptický systém třetí generace," stojí v prohlášení UkrOboronProm.

Tank je vybaven novými senzory a pancířem, včetně družicové navigační jednotky UOP SE "Orizon-Navigation", infrakamerami ukrajinské výroby pro všechny členy posádky, elektrooptickým systémem třetí generace a moderním systémem pasivní ochrany. Nová digitální vysílačka "Lybid-K 2RB" zajišťuje bezpečné spojení zabezpečené proti rušení a zachycení komunikace na vzdálenost až 70 km.

Společnost dodala, že nová zařízení nevyžadují změny konstrukce tanku a je možnost je instalovat na běžnou T-64 a ani jejich připojení na rozvod elektřiny nevyžaduje změnu.

 

Zdroj: UkrOboronProm, Defence Blog

Tagy článku