VIDEO: Unikátní záběry kokpitu bombardéru B-2 za letu. Jak to tam vypadá?

VIDEO: Unikátní záběry kokpitu bombardéru B-2 za letu. Jak to tam vypadá?
Popisek: B-2 Spirit
30 / 04 / 2019, 18:00

Filmový producent Jeff Bolton zprostředkoval unikátní snímky kokpitu strategického bombardéru Northrop B-2 Spirit využívajícího technologii stealth.

Poprvé za 30 let existence známého amerického víceúčelového bombardéru s technologií stealth máme možnost nahlédnout do vnitřku tohoto bombardéru, který patří k 509. bombardovací letce Whitemanovy letecké základny v americkém Missouri. A jak tedy vnitřek stroje  vypadá ,,v reálu"?

                                    

Northrop Grumman B-2 Spirit je americký těžký strategický bombardér postavený v duchu technologie stealth, a byl původně navržen tak, aby byl schopen proniknout hustou protiletadlovou obranou Sovětského svazu během studené války. Spirit byl navržen jako budoucí náhrada za bombardéry B-1 Lancer. Během osmdesátých let stál jeho tajný vývoj 23 miliard dolarů. Poprvé byl představen veřejnosti 22. listopadu 1988 v kalifornském Palmdale. První prototyp B-2 vzlétl roku 1989 a v prosinci 1993 byl vyroben první sériový stroj.

 

Zdroj: YouTube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace