Video: USS Porter útočí střelami Tomahawk na Asadovo letiště

Video: USS Porter útočí střelami Tomahawk na Asadovo letiště
07 / 04 / 2017, 20:00

Americké torpédoborce třídy Alreigh Burke - USS Porter (DDG-78) a USS Ross (DDG-71) odpálily 59 řízených střel na syrské vládní síly v reakci na chemický útok, který 4. dubna zabil desítky civilistů.

Podle ruského prohlášení na letiště dopadlo pouze 23 řízených střel, kde "přistál" zbytek není jasné. Ruský personál byl před útokem Pentagonem varován, nedošlo tedy k žádnému úmrtí na ruské straně. Vzhledem k tomu, že základna Shayrat je využívána ruskými vrtulníky Ka-52, ale ruské ministerstvo obrany o nich nic neříkalo ve svém prohlášení, je možné předpokládat, že nedošlo k poškožení ruských strojů. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace